ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9131506
*
nr 913 1506
Spegel
rokokostil, höjd. 62
Utrop:
1.500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 20:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 19:24:39
1
Vinnande bud
22/9 11:42:52
2
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 913 1506
Spegel
rokokostil, höjd. 62
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 19:24:39 | 1 | Vinnande bud |
| 22/9 11:42:52 | 2 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



